Veel woninghuurders betalen servicekosten aan hun verhuurder. Om tot een juiste berekening van een redelijke vergoeding voor de servicekosten te komen, zijn duidelijke berekeningswijzen belangrijk. Met de regeling servicekosten wordt daarin voorzien. De regeling zorgt voor een berekeningswijze en maximumbedragen voor servicekosten. De regeling zorgt voor (ver)huurders, gemeenten en overige belanghebbenden om tot een juiste berekening van de servicekosten te komen welke tegelijkertijd de huurder beschermen.
De wet- en regelgeving met betrekking tot servicekosten wordt gemoderniseerd. Daarvoor is de Wet modernisering servicekosten aangenomen. In het Besluit servicekosten (AMvB) wordt een lijst met toegestane servicekosten opgenomen. Tot slot komt er een regeling servicekosten. Hierin staan regels hoe de servicekosten moeten worden berekend en maximumbedragen. Deze regeling servicekosten wordt nu ter consultatie gegeven. Doel is het gemoderniseerde stelsel van servicekosten op 1 juli 2026 in werking te laten treden.
De consultatie Regeling Servicekosten staat vanaf 10 oktober 2025 open, en sluit op 14 november 2025. Meer informatie over deze consultatie vindt u hier.

